parallax background
 

Najczęściej zadawane pytania

1Czy mogę umówić się na konsultację onkologiczną w RTWet?
Niestety nie. Do Ośrodka RTWet przyjmowani są tylko i wyłącznie Pacjenci zdiagnozowani, ze skierowaniem od lekarza weterynarii.
2Jak zapisać zwierzę na leczenie za pomocą radioterapii?
W Ośrodku RTWet przyjmowani są jedynie Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza weterynarii. Jeśli podejrzewasz, że Twój pupil może wymagać leczenia za pomocą radioterapii, skonsultuj to ze swoim lekarzem weterynarii.
3Mam skierowanie od lekarza weterynarii. Co dalej?
W celu umówienia zwierzęcia na konsultację kwalifikującą do Ośrodka RTWet należy przesłać do nas dwa wypełnione formularze:

- FORMULARZ DLA LEKARZA WETERYNARII
- FORMULARZ DLA OPIEKUNA

Potwierdzeniem prawidłowo wypełnionego formularza jest automatyczna wiadomość od nas z kopią zgłoszenia.
Po otrzymaniu kompletu dokumentów, w ciągu kilku dni roboczych skontaktujemy się z Opiekunem w celu umówienia dogodnego terminu wizyty w Ośrodku RTWet.
4Co zabrać na pierwszą wizytę w Ośrodku RTWet?
Na konsultację kwalifikujacą w Ośrodku RTWet zabierz ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące leczenia Twojego zwierzęcia. Pamiętaj też o jego posłaniu.

LISTA RZECZY DO ZABRANIA
5Jak przygotować zwierzę na pierwszą wizytę w Ośrodku RTWet?
Być może już podczas pierwszej wizyty w Ośrodku RTWet Twoje zwierzę będzie musiało być poddane znieczuleniu ogólnemu.
W związku z tym wymagamy, aby każdy Pacjent miał już przygotowany komplet aktualnych badań krwi (ostatnie 7-14 dni) oraz innych badań dodatkowych, wykonanych stosownie do stanu pacjenta, jego potrzeb oraz wieku. O zakresie badań dodatkowych decyduje lekarz weterynarii, kierujący zwierzę do Ośrodka RTWet.

Każdy Pacjent powinien być NA CZCZO!
Wymagamy, aby psi pacjenci byli na czczo około 8 godzin lub 10-12 godzin, jeśli są molosami. Kotom nie należy podawać pokarmu na 6 godzin przed wizytą. W przypadku innych gatunków zwierząt, prosimy o kontakt w kwestii głodówki lub jej braku.
Pozostawiamy pełen dostęp do wody przez cały czas, jedynie molosy nie powinny pić na godzinę przed wizytą.
6Jak wygląda konsultacja kwalifikująca?
Podczas konsultacji kwalifikującej odbywa się badanie kliniczne Pacjenta w celu określenia jego stanu bieżącego.
Bardzo często podczas tej wizyty przeprowadzamy badanie tomograficzne. Badanie odbywa się na płaskim stole w odpowiedniej pozycji, bardzo dokładnie odwzorowywanej później podczas podawania kolejnych frakcji promieniowania.
Zgłoszenie do konsultacji w sprawie radioterapii oznacza jednocześnie zgodę na wykonanie tomografii komputerowej dla nowotworów położonych w tkankach głębszych.
Opiekun otrzymuje wypis z konsultacji oraz propozycję leczenia. W przeciągu kilku dni przygotowywany jest plan radioterapii i podawana pierwsza frakcja promieniowania.
7Jak długo trwa leczenie za pomocą radioterapii?
Plan radioterapii dostosowywany jest za każdym razem do sytuacji danego Pacjenta i celu leczenia. Pacjenci otrzymują z reguły od 2 do 20 frakcji napromieniowania raz w tygodniu lub codziennie.
8Jaki jest koszt leczenia za pomocą radioterapii?
Kosztów radioterapii nie sposób określić z góry i zależą każdorazowo od sytuacji pacjenta.
Radioterapia paliatywna składająca się z 2-10 (na ogół 4-5) frakcji promieniowania podawanych najczęściej co tydzień (łącznie ze znieczuleniem ogólnym) kosztuje dwa do sześciu tysięcy złotych, zależnie od poziomu skomplikowania leczenia.
Radioterapia definitywna/lecznicza, na którą składa się 15-20 frakcji podawanych codziennie od poniedziałku do piątku, w ciągu 3-4 tygodni, to koszt kilkunastu tysięcy złotych, zależnych od poziomu skomplikowania leczenia.
9Jakie sposoby płatności są preferowane w Ośrodku RTWet?
W Ośrodku RTWet NIE PRZYJMUJEMY gotówki.
Płatności powinny być dokonywane kartą płatniczą (tomografia komputerowa) lub za pomocą przelewu bankowego (radioterapia).
Istnieje możliwość płatności ratalnej za pomocą systemu VetiRaty
10Czy istnieje możliwość płatności ratalnej za leczenie radioterapią?
Tak. Płatność ratalną umożliwia Opiekunom system VetiRaty
11Czy mogę nakarmić zwierzę w dniu podania napromieniania?
Nie. Podanie napromieniowania wiąże się z koniecznością znieczulenia Pacjenta.
Każdy Pacjent powinien więc być NA CZCZO!
Wymagamy, aby psi pacjenci byli na czczo około 8 godzin lub 10-12 godzin, jeśli są molosami. Kotom nie należy podawać pokarmu na 6 godzin przed wizytą. W przypadku innych gatunków zwierząt, prosimy o kontakt w kwestii głodówki lub jej braku.
Pozostawiamy pełen dostęp do wody przez cały czas, jedynie molosy nie powinny pić na godzinę przed wizytą.
12Jak długo trwa podanie frakcji radioterapii?
Podanie pierwszej frakcji promieniowania (wraz z przygotowaniem Pacjenta oraz wybudzeniem z narkozy) trwa ok. 1-2 godzin.
Czas potrzebny do podania kolejnych frakcji promieniowania jest krótszy i z reguły nie przekracza 1 godziny.
13Jestem z daleka. Czy muszę pozostawić zwierzę w Ośrodku na czas leczenia?
Istnieje możliwość pozostawienia u nas zwierzęcia na czas leczenia. Dysponujemy klatkami oraz pokojem, który może być w całości przeznaczony tylko dla Twojego pupila. System kamer zapewni Ci możliwość jego całodobowego podglądu.

Posiadamy również 3 pokoje noclegowe dedykowane Opiekunom oraz aktualnie leczonemu u nas zwierzęciu. Więcej na ten temat znajduje się na stronie: ZAKWATEROWANIE W RTWet
14Czy mogę odwiedzać swojego Pupila w Ośrodku?
Tak. Istnieje też możliwość wynajęcia pokoju noclegowego np. na weekend.
15Chcę wynająć pokój na czas leczenia zwierzęcia. Co mogę robić w okolicy?
Ośrodek RTWet znajduje się tuż obok Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, jak również w niedalekiej odległości od Parku Wodnego Suntago.
Informacje na temat usług świadczonych w okolicy, znajdują się w specjalnie przygotowanym przez nas Informatorze na stronie: INFORMATOR
16Czy po zakończonym leczeniu za pomocą radioterapii muszę dalej przyjeżdżać na wizyty do Ośrodka RTWet?
Nie. Po zakończonej radioterapii wydawany jest Opiekunowi i przesyłany do lekarza referującego wypis z leczenia wraz z zaleceniami, co do opieki nad pacjentem po napromienianiu. Tym samym Pacjent przechodzi z powrotem pod opiekę lekarza weterynarii, który skierował go do leczenia w Ośrodku RTWet.