parallax background

lek. wet. Aleksandra Marcinowska

DVM, MSc (Clinical Oncology), MRCVS, ECVIM-CA Medical Oncology trained, główny onkolog
Ola jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Jeszcze pod koniec studiów odbyła praktyki studenckie w lecznicach weterynaryjnych w USA (Morton Grove Animal Hospital koło Chicago i Animal Urgent Care w Kalifornii. Po studiach wyjechała do Niemiec - do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, następnie na Uniwersytet w Hanowerze.
Potem odbyła roczny staż specjalizacyjny z zakresu onkologii klinicznej oraz chirurgii onkologicznej w klinice specjalistycznej VRCC (obecnie Southfields Veterinary Specialists) w Wielkiej Brytanii.
Kolejnych kilka lat pracowała jako młodszy klinicysta we wspomnianym VRCC oraz w lecznicach w północnym Londynie.
W 2014 roku ukończyła z oceną bardzo dobrą studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzi na Uniwersytecie w Nottingham, a w 2012 roku została przyjęta na stanowisko Młodszego Onkologa na Uniwersytecie w Cambridge.
Pod kierunkiem dr Jane Dobson odbyła europejskie studia specjalizacyjne (European College of Veterinary Internal Medicine - Companion Animals) z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge, które ukończyła w 2016 roku. Ola była zaangażowana zarówno w pracę kliniczną zajmując się zwierzętami z nowotworami, jak również w pracę naukową oraz dydaktyczno-merytoryczną zajmując się studentami ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, młodymi lekarzami weterynarii i stażystami.
Następnie pracowała jako onkolog w lecznicach specjalistycznych w Anglii, Szwajcarii oraz prowadziła fakultet z onkologii dla studentów V roku Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Ola jest autorką publikacji w specjalistycznych czasopismach międzynarodowych i krajowych, uczestniczką konferencji i szkoleń w kraju i zagranicą, zarówno w roli słuchacza, jak i prelegenta.
Prywatnie jest mamą kilkunastoletniego Maksa oraz właścicielką psa Border&Bearded Collie o imieniu Bailey i dwóch rudych/szalonych kotów - Henryka i Leona. Wolne chwile spędza pływając, jeżdżąc na nartach, rowerze oraz podróżując i odwiedzając swoich znajomych.