parallax background

Nasza misja

Nowotwory rozpoznawane są niestety coraz częściej u naszych czworonożnych przyjaciół z powodu stopniowo wydłużającego się czasu ich życia oraz wzrastającego zanieczyszczenia środowiska. Przed wieloma laty, już marzyliśmy studiując medycynę weterynaryjną w Polsce, że kiedyś będziemy w stanie zapewnić naszym zwierzętom najlepszą z możliwych metod pomocy.

Radioterapia jest metodą, która jest drugim, obok chirurgii, co do ważności i skuteczności sposobem leczenia nowotworów zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Przed pięcioma laty skrzyknęliśmy grupę ludzi, którzy chcieli zrobić coś ekscytującego i dobrego zarazem. Każdy z nich miał inne kompetencje (w grupie był jeden tylko lekarz weterynarii) i nieco inny cel, ale znaleźliśmy dla nich wspólny mianownik. Efektem jest rzecz, która wydawała się niewyobrażalna – dopełniamy ofertę opieki nad zwierzętami towarzyszącymi w Polsce o radioterapię.

Teraz możemy udzielić naszym usierścionym Przyjaciołom pomocy na podobnym poziomie, jaką uzyskują w najlepiej rozwiniętych krajach świata. A to dzięki z jednej strony naszemu wyposażeniu, z drugiej grupie lekarzy weterynarii, którzy „nie są do końca normalni“. Jeżdżąc po świecie, zdobywając doświadczenie i wykształcenie widzieliśmy wiele miejsc, gdzie radioterapia była wykorzystywana jako standardowa metoda leczenia.

Nasz ośrodek od samego początku był budowany z założeniem, że będziemy zajmowali się tylko radioterapią, tak by mógł z tego leczenia skorzystać każdy pacjent leczony w naszym kraju. 

Jesteśmy pierwszym i jedynym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej ośrodkiem radioterapii weterynaryjnej wyposażonym w akcelerator liniowy.

Naszym celem jest czerpanie radości z pracy dla dobra naszych pacjentów, ich opiekunów, naszych kolegów po fachu i w końcu jednak też kraju.