parallax background
 

Procedura konsultacji i leczenia

Całość procesu leczenia składa się z kilku etapów: 

Umówienie radioterapii wymaga WYPEŁNIENIA przez OPIEKUNA formularza zgłoszenia i jednocześnie przez LEKARZA skierowania pacjenta lub dołączenia skanu skierowania od lekarza. Prosimy o wykonanie wcześniej wszystkich badań niezbędnych do kwalifikacji pacjenta do wielokrotnych znieczuleń.  

Po przesłaniu powyższych w ciągu 5 dni roboczych skontaktujemy się z opiekunem TELEFONICZNIE celem umówienia konsultacji i przedstawienia warunków leczenia. 

Najczęściej całość zaczyna się od KONSULTACJI i spotkania z dr. n. wet. Dariuszem Jagielskim, omówienia możliwości, czasu, skuteczności i działań ubocznych. Jeśli pacjent pochodzi z miejsca bardzo znacznie oddalonego od nas, niekiedy umawiamy jednego dnia konsultację i od razu planowanie radioterapii.   

Cały proces leczenia zacząć się musi od PLANOWANIA radioterapii. Koszt tomografii komputerowej do planowania radioterapii, maski i/lub poduszki próżniowej oscyluje w przedziale tysiąca sześciuset do tysiąca dziewięciuset. Dla lokalizacji powierzchownych niekiedy nie musimy wykorzystywać tomografii komputerowej i wtedy koszta powyższe spadają o około pięćset złotych. Planowanie radioterapii wymaga znieczulenia ogólnego pacjenta trwającego ok. 1,5 godziny.  

Na ogół w ciągu 4-5 dni PLAN RADIOTERAPII wykonywany jest przez Panią dr Magdalenę Parys (DVM, MS, MRCVS, Dipl ACVR (Radiation Oncology), Dipl ECVDI (Add On Radiation Oncology)). Jeśli musi być zrobiony na podstawie tomografii komputerowej i wymaga długotrwałych obliczeń, kosztuje ok. dwóch tysięcy złotych. Jeśli wykonywany jest bez wykorzystania tomografii komputerowej, jego koszt to ok. tysiąca złotych.  

Zależnie od celu leczenia PODANIE ZAPLANOWANYCH FRAKCJI PROMIENIOWANIA z wykorzystaniem akceleratora liniowego może mieć postać: 

  • radioterapii paliatywnej z podaniem 4-5 frakcji, kosztujących od ośmiuset do dziewięciuset złotych każda, zależnie od wielkości pacjenta i kosztu znieczulenia ogólnego,    
  • radioterapii definitywnej z podaniem 16-20 frakcji promieniowania kosztujących od siedmiuset do ośmiuset złotych każda, zależnie od wielkości pacjenta i kosztów znieczulenia ogólnego. 

Powyższe kwoty uwzględniają koszty znieczulenia ogólnego i podania frakcji promieniowania, nie obejmują natomiast kosztów badań i leków dodatkowych, kosztów hospitalizacji, czy kosztu pobytu zwierzęcia/opiekuna. Powyższe koszta muszą uwzględniać wielomilionowe koszta budowy i wyposażenia naszego ośrodka, pracy zaangażowanych każdorazowo onkologa i radioonkologa, anestezjologa, techników weterynarii, elektroradiologów i fizyków medycznych.

Znieczulenie ogólne do planowania radioterapii trwa zazwyczaj do 1,5 godziny, do podania 1 frakcji promieniowania zazwyczaj 1 godzinę, następne są już krótsze – 20-30 minut. W czasie znieczulenia pacjentem opiekuje się jeden z anestezjologów (lek. wet. Zosia Fraś, lek. wet. Aleksandra Talma, lek. wet. Monika Łumińska, lek. wet. Agnieszka Duszak) i technik weterynarii. Wszystkie znieczulenia ogólne odbywają się z wykorzystaniem aparatów do znieczuleń gazowych Datex Ohmeda i pełnego monitoringu pacjenta.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.